Že od nekdaj sem sedaj vsako leto pomagal stricu zagraditi pašnik, ko je prišel tisti čas v letu, da je moral spraviti živino ven. No tako pa je tukaj vedno rabil mojo pomoč, saj je za ograjo uporabljal žično ograjo, katera pa je zelo nerodna in pa težka, ter je bilo to opravilo za dva. No tako pa sem mu letos predlagal, da bi namesto žične ograje morda raje uporabila električni pašni pastir. To pa zato, ker bi bila lahko ta vrsta ograje veliko bolj praktična in pa lažja za montažo.
S tem pa se je nato takoj strinjal, saj je tista stara ograja že šla tudi njemu pošteno na živce. Zato pa sva se nato odpravila v trgovino, kjer so prodajali kmečko orodje in pripomočke, ter sva tam kupila električni pašni pastir.
Nato pa naju je čakala le še montaža, oziroma postavitev. Ta pa je bila zelo enostavna, saj sva morala le zapiti nekaj plastičnih količkov, nato pa skoznje napeljati sam pastir, kar pa je bil en manjši trak. Tako pa sva nato morala le še električni pašni pastir napeljati na elektriko, tako da je lahko ta postal uporaben. Tukaj pa je bilo potrebno vseeno malo paziti na to, da napetost ni bila previsoka, saj bi to lahko povzročilo kar veliko škodo za živino, če bi se ta dotaknila ograje.
Tako pa sva delo kar hitro končala, ter je bil pašnik sedaj zagrajen. Ta vrsta ograje, ki sva jo torej uporabila, pa je imela kar nekaj prednosti. Sprva je bila ta veliko bolj učinkovita, saj se je same ograje živina izogibala, ker je vedela, da kontakt ne bo prijeten. Tako pa nismo več imeli raznih težav s tem, da bi si koze zatikale roge v ograji, ko so molile skoznjo glavo, kjer pa je bil to prej zelo velik problem.